WITAMY W ZAGRODZIE EDUKACYJNEJ!

 

Do naszej zagrody zapraszamy grupy dzieci w różnym wieku. Mogą to być przedszkolaki, dzieci z nauczania początkowego, młodzież szkolna i gimnazjalna. Mile widziane są, również grupy ze szkół średnich, oraz grupy osób dorosłych. Liczebność grup jest do uzgodnienia. Mogą to być małe grupki i duże, nawet 40 osobowe. Programy są wówczas dopasowane do wieku i potrzeb odwiedzających naszą zagrodę.

Głównym wiodącym tematem w naszym gospodarstwie jest hodowla owiec. Można poznać, również inne zwierzęta gospodarskie – kozy, różnego rodzaju drób, króliki, a nawet krowy w zaprzyjaźnionym gospodarstwie. Obok hodowli zwierząt, zajęcia są prowadzone blisko natury i ekologii. Wszystkie prace jakie są wykonywane w gospodarstwie mają na celu ochronę własnego środowiska naturalnego i własnego zdrowia.

Stąd też dużo uwagi poświęcamy przetwarzaniu żywności dla własnych potrzeb. Zapraszamy również na warsztaty kulinarne, gdyż gospodarstwo posiada zarejestrowane trzy produkty na Liście Produktów Tradycyjnych. Zainteresowanym historią naszej gminy i okolic polecamy warsztaty historyczne, oparte na wiedzy i zebranych przez gospodarza materiałach.