„MIĘDZY NAMI w MIĘDZYCZASIE”… WARSZTATY PLASTYCZNE „CZAS W MALARSTWIE”

„Zaczęło się fajnie dziać i tak już będzie. Dobrze, że wyszliśmy z domów. Nic lepszego nie mogło nas spotkać. Jak to dobrze być razem. To było takie radosne spotkanie” – mówiły dzieci podczas warsztatów w zagrodzie edukacyjnej „W Międzyczasie” zorganizowanych w ramach programu Bardzo Młoda Kultura.

 

To już drugie tak aktywne wakacyjne działania w Gminie Adamówka. Pierwsze w ramach projektu „Budujemy Most”, gościły u nas w 2020 roku. Tym razem projekt jest realizowany pod hasłem „Między nami w Międzyczasie”.

Co robili uczestnicy zajęć? Na początek poznali zasady organizacyjne, aby wszystko między nami było jasne. Wzajemne poznawanie się, pobudzenie wrażliwości, zaciekawienie otaczającym światem, aktywność i współpraca to istotne zagadnienia, które wprowadzany w życie w trakcie projektu.

Jako pierwsze, zainteresowanie najmłodszych wzbudziły warsztaty plastyczne „Czas w malarstwie”. Dzieci odwiedziły galerię prac plastycznych w „Baraku” i zapoznały się z teoretyczną częścią malarskich działań. Młodzi twórcy usłyszeli o barwach, przestrzeni, perspektywie i stylach w malarstwie.

I tak plastycznie rozpoczęła się praca, ale też… zabawa, której dostarczył nam wszystkim malarski plener. W naszych podopiecznych było mnóstwo poszukiwania, zaangażowania, skupienia, radości i zaciekawienia. I na płótnach zatrzymał się czas. Ukazany przez każdego inny element otaczającej go przyrody, ale też wrażliwości, pozwolił na powstanie wielobarwnego wernisażu prac na tarasie „Międzyczasu”. Jedno jest pewne… Udało się pobudzić ciekawość świata, a o to nam chodziło. Uczestnicy projektu wspaniale wpisali się w plastyczne przedsięwzięcie, ale mieli też możliwość aktywności w „wolnej strefie”, gdzie również sami byli inicjatorami działań.

 

Fotorelacja (fot. MEDIABAR):

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *