MAGICZNE OBRAZY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W CIEPLICACH

Rozlewanie farb i tworzenie obrazów to dla dzieci Szkoły Podstawowej w Cieplicach nowe i bardzo ciekawe zajęcie. Po raz kolejny w szkole zawitała Elżbieta Starzak, która podzieliła się jedną ze swoich oryginalnych pasji.

 

Było twórczo i kolorowo, wbrew szarościom panującym jeszcze na zewnątrz. Uczniowie poznali nową artystyczną technikę „pouringu”. Na czym ona polega? Jest to bardzo oryginalny sposób tworzenia obrazów poprzez rozlewanie farb, które uzyskują płynność dzięki połączeniu ze specjalnym płynem, tzw. medium (pouring medium). Wszyscy z przejęciem i zaangażowaniem obserwowali powstawanie niezwykłych obrazów. Okazało się, że magia kolorów, kształtów i pływających zawijasów zadziałała, ponieważ każdy stworzył niepowtarzalne dzieło.

Serdecznie dziękujemy Pani Elżbiecie, że zaraża nas pasjami ukazując, jak można dobrze bawić się, poznając i ucząc się plastycznych nowości. A przy tym wszystkim to wspaniała frajda dla naszej wyobraźni” – możemy przeczytać na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Cieplicach.

Spontaniczne warsztaty z uczniami szkoły w Cieplicach były jednocześnie wstępem do zbliżającego się wielkiego wydarzenia w Zagrodzie Edukacyjnej „W Międzyczasie”. Będzie to „Majówka z kolorem i słowem”, która jest planowa na dzień 1 maja. Wtedy zaprezentowana zostanie nowa kolekcja imponujących malarskich prac autorstwa najbardziej twórczej osobowości „Międzyczasu”, czyli właśnie Elżbiety Starzak.

Już teraz serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy wernisaż, na którym także i Wy będziecie mogli stać się właścicielami wyjątkowych obrazów. Bo „W Międzyczasie” to miejsce, które swoim urokiem niejednokrotnie Was jeszcze zadziwi.

 

Tak wyglądał proces tworzenia „rozlewanych obrazów” w Szkole Podstawowej w Cieplicach: