ANIELE, DODAJ NAM SKRZYDEŁ

„Anioły bieszczadzkie, bieszczadzkie anioły, dużo w was radości i dobrej pogody…” – podczas warsztatów kreatywności „W Międzyczasie”, zabrzmiała właśnie piosenka „Bieszczadzkie anioły” zespołu Stare Dobre Małżeństwo.

 

I nasza przygoda z aniołami miała niebiański przebieg. Dzieci, uczestnicy zajęć, usłyszeli o tych niezwykłych postaciach wiele ciekawostek. Dowiedzieli się kim są, co robią i jaki mają na nas wpływ. Jaki jest i z czym kojarzy się anioł? W Galerii Barak rozpętała się wspaniała burza pomysłów: dobro, skrzydła, niebo, ziemia, pomoc, cierpliwość, spokój, opieka, radość, wsparcie, uśmiech, podpora. Właśnie te słowa kojarzyły nam się z działaniem tych wyjątkowych istot.

I tak po części aktywności „teoretycznej” przeszliśmy do czynów, a była to rzeczywiście mozolna praca. Nasi podopieczni wykonywali anioły nową dla wszystkich techniką powertex, która jest wyjątkowo trudna. Przy olbrzymim zaangażowaniu wszystkich aniołeczków „Między nami w Międzyczasie” nie zabrakło dużo radości i dobrej pogody ducha. I dodatkowo przy naszym artystycznym przedsięwzięciu ćwiczyliśmy anielską cierpliwość!

Po raz kolejny się przekonaliśmy, że potrafimy wspólnie tworzyć atmosferę życzliwości i zaangażowania. U nas wędrowały dzisiaj anioły, a my stworzyliśmy niespotykaną anielską galerię. Niech się nami opiekują anioły, niech się nam zdarzają w życiu, unoszą ponad codzienność, niech dodają nam wszystkim skrzydeł… tak bardzo teraz potrzebnych.

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *